מהי עוררות מינית

תוכן עניינים

עוררות היא החוויה שמתרחשת כאשר אתה מופעל מינית. כאשר אתה מופעל, הגוף יכול לעבור שינויים פיזיים ורגשיים.

איבר המין שלך עשוי להיות זקוף ואתה עשוי להרגיש לחות ועקצוצים על ראש הפין שלך. אתה יכול להתעורר מינית על ידי גירוי מיני לבד או עם בת/בן זוג. זה יכול להיגרם על ידי פנטזיות מיניות או מחוויה של רגשות עזים, או מקריאה, צפייה או האזנה לחומרים ארוטיים (כמו פורנו).

עוררות יכולה לקרות על ידי גירוי אזורים מסוימים בגוף שמגיבים מאוד בקלות (נקראים גם “אזורים ארוגניים”). אבל לא בהכרח מגע הוא הטריגר הגדול ביותר למשיכה ועוררות, שכן כמו שאומרים, המוח הוא איבר המין הגדול ביותר שיש לנו. הרגשה של עוררות תוביל לתגובות גופניות רבות. רבים מהשינויים שיכולים לקרות לגוף כשאתה מרוגש כוללים:

עלייה בדחף המיני שלך (המכונה לפעמים “ליבידו”). זה מורגש כאשר יש לך דחף לאינטימיות עם מישהי/ו או כשאתה מתעורר רגשית או פיזית ביחסי מין או באוננות. זה יכול להתבטא גם במחשבות מיניות, וחלומות על מגע מיני עם בן / בת זוג. הדחף המיני של כל אחד הוא ייחודי. כלומר, אין כמות “נורמלית” של קיום יחסי מין – התיאבון המיני של כל אחד הוא שונה, ויכול להתפתח ולהשתנות עם הזמן.

הדחף המיני שלך ישתנה בהתאם לדברים כמו מתח, תרופות שאתה לוקח והשפעות גופניות, נפשיות ואורח החיים. יש אנשים שנוטים לקיים יחסי מין כל יום או יותר מפעם אחת ביום, ויש אנשים שרק לעתים נדירות או אף פעם לא רוצים לקיים יחסי מין.

תכשירים לבעיות זיקפה כמו פילדנה או קמגרה עובדים רק כאשר אתה מגורה מינית

יש אנשים הזקוקים לקשר בינאישי עמוק עם מישהו כדי להיות פעילים מינית (לפעמים אנשים כאלו יהיו דו מיניים). לעומתם, אנשים מסוימים אינם זקוקים לקשר אינטימי עם מי שהם מקיימים איתו יחסי מין, או נמשכים אליו. ויש גם אנשים שאין להם משיכה פיזית לאחרים שניתן לתאר כא-מיניים.

אם יש לך חשק מיני לקוי שמטריד או מרגיז אותך, יתכן שיש לך משהו שנקרא הפרעת תיאבון מיני. יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את הדחף המיני שלך אם אתה רוצה. באזורים מסוימים בגוף יש קצות עצבים שגורמים לך להרגיש נרגש כשנוגעים בהם – אלה האזורים הארוגניים.

האזור הארוגני החשוב ביותר עבור רוב האנשים הוא אזור איברי המין שלהם: הפות, הדגדגן, שפתי השפה, הנרתיק, הרחם, פרינאום, הפין, שק האשכים וערמונית. אזורים ארוגניים אופייניים אחרים כוללים את השדיים והפטמות, הצוואר, השפתיים, הגרון, הלשון, הגב, קצות האצבעות, הבהונות, הידיים, הירכיים, תנוכי האוזן, הישבן והירכיים. אבל הפין והדגדגן הם בדרך כלל הרגישים ביותר.

כל אזור בגוף יכול להיקרא מיני – אך כולם נבדלים זה מזה, וכך גם האזורים הארוגניים שלהם. מה שחשוב להבין הוא שאצל כל אדם זה עובד אחרת, לכל אחד מאיתנו יש את “נקודות התורפה” העיקריות שלנו, מקומות שאנחנו הכי אוהבים ו”נדלקים” מהמגע בהם. ולכן חשוב כשאתה עם הפרטנר/ית שלך לתקשר איתם על זה.

שלבי התגובה המינית

הצעד הראשון הוא לרצות או “לזמן” עוררות מינית. זה יכול להוביל לעוררות כאשר גופך מוכן לקיום יחסי מין. לפתע קצב הלב שלך עולה, השרירים שלך מתהדקים והדם ממהר לאיברי המין.

השלב הבא הוא תהליך שבו אתה מאוד נרגש ומעוניין להמשיך את התחושה הטובה על ידי אוננות או קיום יחסי מין.

בסוף תהליך זה מגיעה האורגזמה, מכיוון שהציפייה שאתה בונה משתחררת לסדרה של עוויתות שרירים שמרגישות טוב מאוד. גופך מייצר אנדורפין – הורמונים שגורמים לך להרגיש בנוח ובטוח.

האורגזמה מגיעה בסוף שלב התגובה המינית, אך היא יכולה גם לא להופיע, או להופיע בצורות מינוריות יותר מהצפוי. גם במקרים אלו ג’ל קמגרה יכול להעצים את החוויה ולאפשר זמן רב יותר של בילוי מיני כך שהסבירות עבור שני הפרטנרים לחוות אורגזמה עולה באופן משמעותי.

WhatsApp chat